Monroe logoJsme přímým dovozcem a distributorem tlumičů pérování MONROE.
Výrobcem tlumičů pérování značky Monroe je společnost Tenneco Automotive. Tato společnost je specialistou na výrobu tlumičů pérování a držitelem certifikátu kvality ISO 9002. Výsledkem její produkce jsou tlumiče pérování špičkové kvality, zaručující bezpečnou a pohodlnou jízdu.

Věnujte pozornost stavu Vašich tlumičů pérování!
Tlumiče pérování jsou důležitým prvkem bezpečnosti. Jejich účinnost klesá pozvolna a bez měřících přístrojů je jen obtížně sledovatelná. V praxi se opotřebení projevuje tím, že při brzdění automobil vykazuje delší brzdnou dráhu, špatně drží stopu při projíždění zatáček. To je velmi nebezpečné a proto je potřeba tlumiče pravidelně kontrolovat a v případě nadměrného opotřebení vyměnit. Tlumiče pérování vyrobené předními světovými výrobci, zaručují okamžitou tlumící reakci Vašeho vozu, díky níž odhalíte nový požitek z bezpečné jízdy.

Pro Vaši bezpečnost dbejte na kontrolu a včasnou výměnu tlumičů pérování Vašeho vozu!

Správný tlumič pérování na Vaše vozidlo můžete najít zde:


Monroe logoO VÝROBCI
Bezpečnost se stala rozhodujícím prvkem vývoje automobilové techniky, a to díky vysokému počtu dopravních nehod, u nichž dojde k převrácení vozidla. Dnešní automobily již splňují přísnější bezpečnostní normy. Výrobce tlumičů Monroe však hodlá dosáhnout v oblasti bezpečnosti vyšších met. Proto 160 konstruktérů technického střediska Monroe Europe vyvíjí a dovádí k dokonalosti nové technologie, díky nimž jsou tlumiče pérování Monroe jedněmi z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších produktů na trhu. Rozsáhlá výzkumná laboratoř Monroe se opírá o komplexní testovací zkušebnu pro jízdní testy, která přímo poskytuje výsledky v reálných situacích a za těch nejobtížnějších jízdních podmínek.
Monroe využila své osmdesátileté zkušenosti s inovací tlumičů pérování k tomu, aby vyvinula nový, jedinečný systém pístního ventilu, známý jako technologie dvojího disku. U tohoto ventilu je přidána další fáze ladění výkonu, která zajišťuje vyšší bezpečnost v nebezpečné situaci - tedy právě tehdy, kdy je jí nejvíce zapotřebí. Oproti běžným tlumičům nabízí až dvojnásobnou stabilitu. Tento převratný tlumič pérování se nazývá MONROE REFLEX.


PRODUKTY: MONROE Sensatrac - MONROE Reflex


Monroe SensatrackMONROE Sensatrac
Vynikající ovládání vozidla v každé situaci Monroe Sensa-Trac se systémem Safe-Tech poskytuje vozidlu optimální a progresivní tlumení, které se přizpůsobuje každé jízdní situaci.Monroe SensatrackHlavní přednosti tlumiče:
- proměnlivé progresivní tlumení zajišťuje maximální kontakt s vozovkou
- zóny extrémního tlumení nabízejí ještě lepší ovládání v nouzových situacích
- rychlejší reakce tlumiče pérování na změny povrchu vozovky
- plyno-kapalinová technologie
Monroe ReflexMONROE Reflex
DVAKRÁT stabilnější, DVAKRÁT bezpečnější

Monroe Reflex je revoluční tlumič pérování, který zvyšuje stabilitu vozidla, udržuje jej v bezpečné dráze a přispívá tak k maximální bezpečnosti.
Po celé řadě kvantitativních měření, která byla provedena na různých vozidlech a která simulovala převrácení automobilu, ke kterému může při nehodě dojít, byl vyvinut tento převratný tlumič zajišťující neustálý kontakt pneumatiky s vozovkou v okamžicích, kdy je to nejvíce potřeba. A to je především v zatáčkách a při nouzových manévrech. Testy provedené nezávislou organizací prokázaly, že při nouzových manévrech poskytuje tento tlumič až dvojnásobnou stabilitu a bezpečnost než běžné tlumiče pérování.

Monroe ReflexHlavní přednosti tlumiče:
- rychleji stabilizuje vozidlo, protože okamžitě reaguje i na ten nejmenší pohyb
- dvakrát stabilnější - prokázáno odbornými testy
- pomáhá zabránit naklápění a přetáčení
- konstrukce s dlouhou životností
- plyno - kapalinová technologiePŘÍSLUŠENSTVÍ: ochranné manžety - montážní sady
Monroe manžetyOchranné manžety

Použití vhodné manžety:
- zvyšuje životnost tlumiče pérování díky vylepšené ochraně pístní tyče
- optimální držení stopy vozidla při zvýšeném pohybu pérování
- zabraňuje poškození ventilových součástí tlumičů pérování při zvýšené nerovnosti vozovky
Monroe mont.sadyMontážní sady
Použití vhodné montážní sady:
- zvyšuje bezpečnost v důsledku lepšího držení stopy
- zlepšuje řízení a ovládání vozidla
- snižuje hlučnost a vibrace
- zvyšuje životnost vzpěry
- zaručuje snadnou instalaci
SPEI Vfuky Olomouc